SANOK RUBBER wiodącym wytwórcą produktów gumowych w Europie


W Europie Sanok Rubber jest liderem w wytwórstwie produktów gumowych, gumowo-metalowych oraz mieszanek gumy z innymi syntetykami. Sanok Rubber zaopatruje w niezbędny asortyment branże takie, jak motoryzacja, budownictwo, rolnictwo, farmacja i AGD.

Sanok Rubber produkuje następujący asortyment: pasy klinowe, uszczelki karoserii, uszczelki stolarkowe, artykuły formowe, mieszanki, uszczelki samoprzylepne, wyroby dla farmacji. Oferta firmy odznacza się najwyższą jakością oraz dbałością o spełnianie norm technologicznych.

Historia firmy Sanok Rubber rozpoczyna się w 1932 roku. W 1976 roku w fabryce rozpoczęto produkcję pasów klinowych. Zainicjowany został również wyrób artykułów formowych.

W 1990 roku nastąpiła restrukturyzacja firmy. W 2012 roku wszczęto wyrób uszczelnień karoserii z tworzyw syntetycznych i konglomeratów gumowych.

2015 rok przyniósł zmiany w strategii rozwoju firmy. Fabryka obrała nową nazwę: Sanok Rubber Company S.A. Wcześniejsza nazwa fabryki to Stomil Sanok S.A.

Oddziały firmy na terenie Polski mieszczą się w Sanoku, Bogucinie, Rymanowie Zdroju. Fabryka Sanok Rubber posiada zagraniczne oddziały na Białorusi, Ukrainie, w Rosji, we Francji (od 2012 r.), w Niemczech (od 2014 r.), w Chinach (od 2016 r.), w Meksyku (od 2017 r.).

Autor: Angelika Kulas