1990

Historia firmy
w liczbach

30

Rok 1990 i ponad 30 lat działalności na rynku

Firma “ROMBOR” rozpoczęła działalność 01.12.1990 r. początkowo jako firma o statusie osoby fizycznej. Głównym przedmiotem działalności
P.W. “ROMBOR” był i jest handel łożyskami tocznymi oraz doradztwo w dziedzinie doboru łożysk i kompletacja dostaw dla odbiorców.

Od 2001r. działalność gospodarczą prowadzimy
w formie ROMBOR Sp. z o. o. Zbudowaliśmy
i stale poszerzamy w magazynie korzystną ofertę:

 •  łożysk tocznych wszelkich typów, rozmiarów i przeznaczeń
 • pasów napędowych
 • uszczelnień technicznych
 • pierścieni osadczych
 • smarownic, smarowniczek i smarów
 • narzędzi do montażu, demontażu i diagnostyki łożysk
 • wyrobów przemysłowej chemii technicznej

1996

W celu uzupełnienia krajowego asortymentu łożysk od 1996 r. uzyskaliśmy przedstawicielstwo hiszpańskiej fabryki A&S FERSA, produkującej doskonałe łożyska stożkowe.

1997

Od 1997 r. realizujemy import łożysk chińskich, producenta wysokiej jakości łożysk posiadających certyfikat ISO.

1998

Od września 1998 siedziba firmy znajduje się przy ul. Rzeźnickiej 8
w Częstochowie. Dysponujemy tu dużymi, ciągle rozbudowywanymi powierzchniami magazynowymi. Mamy możliwość stałego rozwoju
i rozszerzania działalności gospodarczej.

2010

Od 2010 roku jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem słowackiej firmy łożysk ZVL.

2014

W 2014 roku ROMBOR uzyskał status autoryzowanego dystrybutora
ANTONIO MASIERO – producenta elementów skrzyń biegów.

2015

W 2015r. otrzymaliśmy status dystrybutora ekskluzywnej jakościowo marki koncernu NTN-SNR, która należy do jednego z największych światowych producentów łożysk o najwyższej jakości.

Dziś

Obecnie magazyn dysponuje ponad 20000 pozycji towarów.

Potrzeby i zapytania klientów spowodowały wprowadzenie do oferty handlowej asortymentów towarzyszących węzłom łożyskowym, to jest:

 •  pierścieni i płytek osadczych, uszczelnień technicznych, głównie uszczelnień do wałków obrotowych (tzw. simmeringów) i do ruchu posuwistego w postaci oringów, uszczelnień hydraulicznych itp.
 • pasów napędowych, przemysłowych, motoryzacyjnych, rolniczych i innych. Są to wszystkie rodzaje pasów w tym mikro pasy, pasy okrągłe, klinowe, zębate, wariatorowe, zespolone, płaskie i inne oferowane wprost z magazynu i według zamówienia klienta w terminie 3-5 dni
 • obok normalnych smarów plastycznych do łożysk tocznych, zaczęliśmy oferować smary o podwyższonych parametrach, do pracy w środowiskach agresywnych, w niskich i wysokich temperaturach, do kontaktu z żywnością, stosowane w medycynie i inne
 • wyroby chemii technicznej: do grupy tej należą takie towary jak chłodziwa, środki myjące, konserwujące, uszczelniające, wypełniające, mocujące, rozluźniające, kity, kleje, silikony techniczne, wysokotemperaturowe i inne.

Od początku działalności prowadzimy eksport naszych produktów do krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii oraz na Ukrainę.