HISTORIA FIRMY

Firma "ROMBOR" rozpoczęła działalność 01.12.1990 r. początkowo jako firma o statusie osoby fizycznej.
Głównym przedmiotem działalności P.W. "ROMBOR" był i jest handel łożyskami tocznymi oraz doradztwo w dziedzinie doboru łożysk i kompletacja dostaw dla odbiorców.
Od 2001r. działalność gospodarczą prowadzimy w formie ROMBOR Sp. z o. o.
Zbudowaliśmy i stale poszerzamy w magazynie korzystną ofertę:
- łożysk tocznych wszelkich typów, rozmiarów i przeznaczeń
- pasów napędowych
- uszczelnień technicznych
- pierścieni osadczych
- smarownic, smarowniczek i smarów
- narzędzi do montażu, demontażu i diagnostyki łożysk
- wyrobów przemysłowej chemii technicznej
W celu uzupełnienia krajowego asortymentu łożysk od 1996 r. uzyskaliśmy przedstawicielstwo hiszpańskiej fabryki A&S FERSA, produkującej doskonałe łożyska stożkowe.
Od 1997 r. realizujemy import łożysk chińskich, producenta wysokiej jakości łożysk posiadających certyfikat ISO.

Potrzeby i zapytania klientów spowodowały wprowadzenie do oferty handlowej asortymentów towarzyszących węzłom łożyskowym, to jest:
- pierścieni i płytek osadczych, uszczelnień technicznych, głównie uszczelnień do wałków obrotowych (tzw. simmeringów) i do ruchu posuwistego w postaci oringów, uszczelnień hydraulicznych itp.
- pasów napędowych, przemysłowych, motoryzacyjnych, rolniczych i innych. Są to wszystkie rodzaje pasów w tym mikro pasy, pasy okrągłe, klinowe, zębate, wariatorowe, zespolone, płaskie i inne oferowane wprost z magazynu i według zamówienia klienta w terminie 3-5 dni
- obok normalnych smarów plastycznych do łożysk tocznych, zaczęliśmy oferować smary o podwyższonych parametrach, do pracy w środowiskach agresywnych, w niskich i wysokich temperaturach, do kontaktu z żywnością, stosowane w medycynie i inne
- wyroby chemii technicznej: do grupy tej należą takie towary jak chłodziwa, środki myjące, konserwujące, uszczelniające, wypełniające, mocujące, rozluźniające, kity, kleje, silikony techniczne, wysokotemperaturowe i inne

Obecnie magazyn dysponuje ponad 20000 pozycji towarów.
Od września 1998 siedziba firmy znajduje się przy ul. Rzeźnickiej 8 w Częstochowie. Dysponujemy tu dużymi, ciągle rozbudowywanymi powierzchniami magazynowymi. Mamy możliwość stałego rozwoju i rozszerzania działalności gospodarczej.

Od 2010 roku jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem słowackiej firmy łożysk ZVL.
W 2014 roku ROMBOR uzyskał status autoryzowanego dystrybutora ANTONIO MASIERO - producenta elementów skrzyń biegów.
W 2015r. otrzymaliśmy status dystrybutora ekskluzywnej jakościowo marki koncernu NTN-SNR, która należy do jednego z największych światowych producentów łożysk o najwyższej jakości.

Od początku działalności prowadzimy eksport naszych produktów do krajów Europy Zachodniej oraz do krajów nadbałtyckich do Rosji, na Białoruś i Ukrainę.