ZVL – producent łożysk na rynku międzynarodowym

Firma ZVL Slovakia odznacza się ponad 50-cioletnią tradycją w produkcji łożysk. Historia koncernu rozpoczyna się od produkcji łożysk kulkowych.

Firma ZVL Slovakia powstała w 1965 roku. W latach 90-tych nastąpił rozpad koncernu ZVL. Wówczas słowackie ZVL i czeskie ZKL stały się dla siebie konkurencyjne. W 2017 roku słowacka firma przyjęła nazwę ZVL Slovakia Sp. z o.o.

Dystrybutorzy produktów ZVL pochodzą z 76 państw. Łączą się oni w sieć partnerów dystrybucyjnych. ZVL zaopatruje w asortyment przemysł maszynowy, ciężki oraz rolniczy.

ZVL Slovakia to producent łożysk kulkowych, igiełkowych, wałeczkowych, walcowych, baryłkowych, przegubowych, specjalnych, a także akcesoriów takich, jak tuleje, nakrętki łożyskowe, nakrętki tuei, podkładki zębate, podkładki kształtowe).

Na przestrzeni lat asortyment firmy poszerzał się. W 1968 r. rozpoczęta została produkcja łożysk kulkowych. 1974 rok przyniósł wprowadzenie do produkcji łożysk baryłkowych, 1976 - łożysk sprzęgłowych, 1994 - łożysk przegubowych. 2004 rok to początek produkcji łożysk walcowych i osiowych, natomiast 2005 – łożysk igiełkowych i opraw łożyskowych.

Autor: Angelika Kulas