Optibelt cenionym producentem pasów napędowych

Arntz Optibelt Group to producent pasów napędowych, kół pasowych, a także arkuszy i płyt z tworzywa sztucznego. Fabryka Optibelt składa się z siedmiu zakładów produkcyjnych. Siedziba firmy mieści się w Hőxter w Niemczech. Założycielem fabryki był Emil Arntz.

Najwyższej jakości produkty Optibelt zyskały uznanie na całym świecie. W skład asortymentu Optibelta wchodzą: pasy klinowe, zębate, pasy zespolone, uzębione, koła pasowe.

Produkcja w firmie Optibelt rozpoczęta została w 1872 roku. Pierwszym produktem w fabryce były nici gumowe. Z czasem wytwarzany asortyment poszerzony został o klocki hamulcowe, dywaniki oraz tworzywa do pakowania lodu.

Współpraca firmy Optibelt z branżą protetyczną zaowocowała sprzedażą na rynku europejskim. Odkąd w 1959 roku kierownikiem fabryki został Arnulf Ummen, Optibelt rozwinął się w znaczącym stopniu. Wdrożone zostały w nim nowe technologie. Ponadto w wielu miastach NRF powstały biura fabryki.

Firma Optibelt uruchomiła handlowe kontakty międzynarodowe. W 1968 roku w Irlandii Północnej powstał pierwszy oddział Optibelta za granicą. W 1975 roku zmianie uległa nazwa firmy - „Höxtersche Gummifädenfabrik " zastąpiono nazwą Arntz Optibelt KG. Kolejne zagraniczne zakłady powstały w Rumunii i Chinach.

Grupa Arntz Optibelt GmbH złożona jest z ośrodków spełniających następujące funkcje:
- administracyjną i zarządzającą (Arntz Beteiligungs GmbH & Co KG);
- dystrybucyjną (Optibelt GmbH);
- produkcyjną (Deutsche Keilriemen GmbH).

Autor: Angelika Kulas