Fersa – światowy lider w produkcji łożysk

Hiszpański producent i projektant łożysk A&S Fersa rozpoczął działalność w 1968 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Saragossie w Hiszpanii. Fersa jest jednym z największych producentów łożysk na świecie.

Znaczący odbiorcy Fersy to między innymi Suzuki, Iveco, Magna Steyr, John Deere oraz Valtra. A&S Fersa dostarcza łożyska do ponad 60 państw. Fersa jest doceniona przez najbardziej znane marki motoryzacyjne.

W asortymencie Fersy znajdują się łożyska kulkowe, skośne, walcowe, łożyska do samochodów ciężarowych, autobusów, przyczep, łożyska specjalne. Producent ten zaopatruje w łożyska firmy z sektora motoryzacyjnego, przemysłowego i rolniczego.

Produkty marki Fersa odznaczają się najwyższą jakością. Asortyment fabryki jest stale poszerzany. Produkcję na najwyższym poziomie umożliwia praca Działu Badań i Rozwoju, korzystającego z innowacji technologicznych.

W Polsce produkty Fersy pojawiły się w 1998 roku za sprawą hurtowni łożysk ROMBOR z Częstochowy. W 2018 roku Fersa przejęłą całość akcji austriackiej firmy NKE. Spółka NKE podlega fabryce Fersa. Fersa prowadzi produkcję łożysk z przeznaczeniem dla sektora motoryzacyjnego, a NKE – dla przemysłowego.

Fersa posiada cztery centra produkcyjne, sześć głównych ośrodków dystrybucyjnych oraz cztery siedziby badawczo-rozwojowe rozmieszczone w różnych krajach. Fersa inwestuje w fabrykę NKE w Austrii oraz w rozbudowę swojej głównej siedziby w Saragossie.

Autor: Angelika Kulas